TRT Kürdi

11.07.2020

Sadece Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşların değil bölgemizde yaşayan Kürt vatandaşlarından da yakından takip ettiği TRT'ye ait Kürtçe yayın yapan TRT Kürdi Canlı HD izle sayfasına hoş geldiniz.

Tarihler 25 Aralık 2008'i gösterdiğinde test yayınlarına başlayan kanalın kısa bir sürenin akabininde 1 Ocak 2009 tarihinde genel yayın hayatına başlamıştır. Geçmişte ülkemizde Kürt vatandaşlara yapılan ana dilini konuşamama durumu üzerine devlet eliyle gerçekleşen sadece kürtçe yayın yapan TV kanalı bölge insanı tarafından fazlasıyla pozitif tepkilerle karşılanmıştır. Özellikle kanalın açılış töreninde dönemin CUmhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunması bu kanalın yayına girmesine ayrıca bir anlam katmıştır.

- TRT Kürdi TV kanalının diğer bir açılış sebebi ise PKK terör örgütü destekçisi Roj TV'nin izlenme oranını düşürmeye yönelik bir hamle olarakta değerlendirebiliriz. Kürtçe yayın yapan tv kanalı seyretmek isteyen halkın elinde alternatif olmaması Roj TV'ye yarıyordu ve bölge insanına yalan yanlış propaganda yayınlayarak yanlış yönlendirmelere sebep olabiliyordu, bu medyadan gelen tehlikeyi fark eden Türkiye devleti gereğini yaparak yerinde müdahele etmiştir.

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Diğer Kanallar

Son Haberler

Tövbeler Olsun Canlı izle Tövbeler Olsun Canlı izle
iyi günde kötü günde canlı izle iyi günde kötü günde canlı izl..
Çatı Katı Aşk Canlı izle Çatı Katı Aşk Canlı izle
Perşembe 20:00

Yapılan Yorumlar