TRT 1 HD

13.07.2020

TRT 1

Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından kurulan ve ülkenin ilk ulusal yayınını gerçekleştiren televizyon kanalıdır TRT. Kanalın esasen açılımı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’dur.

TRT1 Kanalı Ne Zaman Yayına Başladı?

1 Mayıs 1964 Tarihinde ilk bant yayını gerçekleştiren TRT kanalı bu anlamda Türkiye’de devlet tarafından yayın hayatına başlamış bulundu.

TRT 1 YAYIN AKIŞI

Sağlıklı Mutfak, Tozkoparan, Elimi Bırakma, Şampiyon, Soru Küpü, Ege'nin Hamsisi, Payitaht Abdülhamid, Aslan Ailem, Pelin Çift ile Gündem Ötesi, Zaman Matinesi ve Kalk Gidelim gibi her biri diğerinden kaliteli ve ailecek gönül rahatlığıyla izlenebilecek projeler yer almakta.

TRT’nin İlk Yayınını Seslendiren Spiker Kimdir?

Spiker Nuran Devres tarafından “"Burası üçüncü bant beşinci kanaldan deneme yayını yapan Ankara Televizyonu. Sayın seyirciler bugün 31 Ocak 1968 Çarşamba, Ankara'dan televizyon yayımına başlıyoruz." Dedikten sonra günümüze kadar yayınlarıyla Türkiye halkına hizmet etmektedir.

Zamanla TRT 1

 Zamanla TRT’ye ait kanallar çoğaltılarak TRT1, TRT2 gibi yayınlara çeşitli içerikler eklenmiştir.
Renkli yayın dönemi ise TRT’nin yayına başlamasından yaklaşık 13 sene sonra 1980’li yıllarda yavaş yavaş verilmeye başlandı.

TRT’ye Ait Kanallar

Kurulduğu tarihten bu günümüze TRT kendi içinde toplumdan gelen tüm talepleri değerlendirerek zengin içerikleri yayınlamak adına TRT 1,  TRT 3,  TRT Haber, TRT Spor, TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT Türk, TRT Avaz, TRT Belgesel, TRT Okul, TRT Diyanet, TRT El Arabia, TRT World, TRT Kurdî, TBMM TV, TRT 4K, TRT1 HD, TRT Haber HD, TRT Spor HD ve TRT Belgesel HD kanallarını hayata geçirmiştir. Bu kanalların bilgilerine, frekanslarına ve canlı yayınlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çeşitli TRT Yayın Politikaları

TRT’yi günümüzde diğer kanallardan ayıran en belirgin özellik ise 4K yayın yapmasıdır. Türkiye’de 4K kalitesinde yayın yapan yine ilk TV kanalıdır. Evinde 4K kalitesinde Televizyonu olanlar için keyfi tartışılmaz bir seyir zevki haline gelmiştir, darısı en kısa zamanda tüm kanallara diyelim.
 

TRT kanalları içerisinde benim en çok beğendiğim ve takip ettiğim kanal TRT Belgesel’dir. Her yeni sezon, önceki sezona göre daha profesyonel ve çeşitli konularda yayınladıkları belgesellerle ne zaman TV izlemek istesem mutlaka göz attığım TRT kanalıdır TRT Belgesel kanalı.

Yorumlar

Yorum Ekle

cuma çetin tarafından 2020-05-23 07:39:46 tarihinde gönderilmiştir.

din ırk mesep pandazanlık bir bırakıp akp altına yatarak 83 miyon kişinin babelini üstünüze alıyorsunuz tarasız opzetiz yayın yapınız akp aylık alıyok bu kadarda olmaz akp kaşıkla alıyor comcayla dayıtıyor emekliye 30 zam veriyor 100 geri alıyor devletin her kumunda calışan kul hakkı yiyor bu acıkan berli davulda dengeli döyülüyor karı kaca memur bu nasıl olacak gelir dalımda bocuk olan ülkeden baysetmeniz fasa füsa sen tut yer yetim öksüzdul ve engellinin hakkını yediyorsunuz bu kadar insanların bebelini üstünüze alıyorsunuz biz akp oy verdik diye altına yatacak halimiz yok trt kanalı olarak sizler milletin refanı yüksetdirin bunu sorgalıyınız akp den 83 milyon kişi devlete calışıyor yedin iştin gezdin vergi haram para yiyenler devamlı ön sayfada oluyor bu nasıl olacak cok şey var yacak trt knalına

Sponsor Bağlantılar

Diğer Kanallar

Son Haberler

Tövbeler Olsun Canlı izle Tövbeler Olsun Canlı izle
iyi günde kötü günde canlı izle iyi günde kötü günde canlı izl..
Çatı Katı Aşk Canlı izle Çatı Katı Aşk Canlı izle
Perşembe 20:00

Yapılan Yorumlar