BRT 1

28.03.2020

Sayfamızda yayınladığımız TV kanalları arasında Türkiye ve Azerbaycan'dan sonra yavru vatan KKTC'de yayın yapan televizyon kanallarını da sitemizde paylaşmaya başladığımızı duyuruyoruz. Tabiki Kuzey Kıbrıs TV kanallarını eklemeye başlarken BRT 1 Canlı izle kanalından başlıyoruz.

BRT 1 Ne zaman kuruldu, Kaç yılında açıldı?

Ülkemizde TRT ney ise Kuzey Kıbrıs içinde BRT 1 kanalı aynıdır. 1963 yılında ilk yayın hayatına başlamıştır ve KKTC'nin ilk radyo ve televizyon kanalıdır. Bayrak Radyosu adıyla başlamıştır. Bu radyonun başlangıçtaki sloganı ise 'Bayrak, Bayrak, Bayrak' olarak belirlenmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından "Bayrak Radyo Televizyon Kurumu" olarak revizyona girmiştir. Başarılı yayın politikasıyla kurulduğu günden günümüze KKTC'de en çok izlenen TV kanalları arasında yerini almayı başarmaktadır. 25 Aralık 2014 yılında HD görüntü kalitesine geçmiştir.

BRT 1 Yayın Akışı Bölümünde Neler Var?

Öne çıkan programlara baktığımızda: Genç Girişimciler, Endorfin, Çiftçinin saati, çocuk parkı, BRT Magazin, Genç Şefler, Klasik Sohbetler, Kuzey Yıldızı, Mikrofon sizde, Musiki sohbetler, Şarkı söylemek lazım, müzik yarışması, Sevgili atölyesi, Sesler ve Görüntüler, Sivil Toplum, Sinema Sohbetleri, Vox Pop, Yaşamın Rengi, Yüzdeyüz yerli, Trafikoloji gibi dikkat çeken başarılı programlar görüyoruz.

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Diğer Kanallar

Son Haberler

Dudullu Postası Canlı izle Dudullu Postası Canlı izle
Perşembe 20:00
Güvercin Yeni Bölüm Canlı izle Güvercin Yeni Bölüm Canlı izle...
Pazar 20:00
Babil Canlı izle Babil Canlı izle
Cuma 20:00

Yapılan Yorumlar