Hay Sultan Canlı izle

Hay Sultan Canlı izle

Yeni yılın ilk sürpriz dizi haberlerinden bir tanesi TRT 1 ekranlarından geldi. Abdülkadir Geylani'nin hayatının ele alınacağı "Hay Sultan Canlı izle" sayfasına hoş geldiniz.


- UYARI -

Bu Yayın, Hak sahipleri tarafından yapılan bildirim neticesinde Kaldırılmıştır.

TRT 1 CANLI İZLE

TRT 1'in son dönemlerde tarihte yaşamış olan, Tarihimizin ve kültürümüzün önemli parçalarını oluşturan önemli isimler üzerine dizilerin veya kısa filmlerin hayata geçirilmesi olumlu tepkiler almıştı. Bu olumlu tepkiler dikkate alınmış olmalı ki yeni projelerde hayata geçiriliyor.

Emre Konuk'un proje tasrımını üstlendiği ve İsa Yıldız tarafından senaryosu yazılan Hay Sultan dizisinin konusu belli oldu.
Abdülkadir Geylani’nin 25 yıllık inzivası sonrasında şeyh olarak Bağdat’a dönüşü anlatılacak. 30 bölüm çekilmesi planlanan dizi iki bölüm şeklinde tasarlandı ve dizide geçmiş-gelecek gibi zaman geçişleri sık sık yaşanacak. Farklı bir senaryoya sahip olan Hay Sultan dizisinde, dini ve tarihi öneme sahip olan bir şahsiyet Abdülkadir Geylani'nin hayatı günümüze aktarılacak.

Hay Sultan dizisi gibi tarihi diziler hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorum yoluyla paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 10 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Son Yorumlar