Ali Ronay Kimdir?

Artık TV kanallarında yer alan programların arasında yarışma programları olmazsa olmaz bir hal almıştır. Özellikle yurt dışındaki programların Dünya genelinde getirdiği büyük reyting oranlarına ülkemizde yayın yapan TV kanalları da duyarsız kalmıyor doğal olarak.

Fox TV ekranlarında size daha önce paylaştığımız The Taste Türkiye yarışmasının Jüri koltuğunda oturan Ali Ronay hakkında önemli bilgileri paylaşmak istedik. Ali Ronay kimdir? Kaç yaşında, nereli gibi bir çok sorunun cevabı burada!

Ali Ronay Kimdir?

Ali Ronay Amerika’ya gittiğinde Mutfak Sanatları Bölümü ile tanışmış fakat o zaman ki şartlar bu idealini ertelemek zorunda bırakmış. Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü okurken bu işin kendisine uygun olmadığını anlayarak Ankara ya geri dönüş yapmış ve burada Gazi Üniversitesi Vakfının Otel İşletmeciliği okuluna kaydolmuş.

Ardından Hilton Otelinde stajını yapan Ali Ronay kısa bir süre burada çalıştıktan sonra İstanbul'da çok kaliteli bir restorantta stajına devam etmiştir. Her 2 staj yerinde de işinin uzmanı şeflerle çalışmış ve bu sırada Fransız Kültürü ve Mutfağı kurslarına katılmıştır.

Henüz 27 yaşında aşçıbaşı olan Ali Ronay 10 yıldan beri Anadolu Yemekleri üzerine araştırmalar yapmakta ve 5 dil bilmektedir. Lala Ronay ile evlidir ve 2 çocukları vardır.

Chef Aret'in eğitiminden geçen Ali Ronay, Azerbeycan'da açılan ülkenin en lüks otellerinden bir tanesi olarak gösterilen otelin açılışında ekibin başında görev yapmıştır ve halen Bakü'de çalışmalarını sürdürmektedir.

Ali Ronay en çok Akdeniz ve Latin Amerika yemeklerinden hoşlanmaktadır.

Ali Ronayın sıkça dile getirdiği  ”Hayat İçin Ye, Yemek İçin Yaşa” sloganı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

 

Bu yazı 24 MAYıS 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Son Yorumlar