TRT Kürdi Canlı izle - Canlı TV izle
Türkiye Azerbeycan Kıbrıs TV Kanalları

TRT Kürdi

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Kanal Bilgileri

İsim TRT Kürdi
Kategori Ulusal
Genel Merkezi Ankara
İletişim aktifhat@trt.net.tr
Telefon 0 312 490 43 43
Frekans Bilgileri Tüm Kanal Frekansları

Sadece Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşların değil bölgemizde yaşayan Kürt vatandaşlarından da yakından takip ettiği TRT'ye ait Kürtçe yayın yapan TRT Kürdi Canlı HD izle sayfasına hoş geldiniz.

Tarihler 25 Aralık 2008'i gösterdiğinde test yayınlarına başlayan kanalın kısa bir sürenin akabininde 1 Ocak 2009 tarihinde genel yayın hayatına başlamıştır. Geçmişte ülkemizde Kürt vatandaşlara yapılan ana dilini konuşamama durumu üzerine devlet eliyle gerçekleşen sadece kürtçe yayın yapan TV kanalı bölge insanı tarafından fazlasıyla pozitif tepkilerle karşılanmıştır. Özellikle kanalın açılış töreninde dönemin CUmhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunması bu kanalın yayına girmesine ayrıca bir anlam katmıştır.

- TRT Kürdi TV kanalının diğer bir açılış sebebi ise PKK terör örgütü destekçisi Roj TV'nin izlenme oranını düşürmeye yönelik bir hamle olarakta değerlendirebiliriz. Kürtçe yayın yapan tv kanalı seyretmek isteyen halkın elinde alternatif olmaması Roj TV'ye yarıyordu ve bölge insanına yalan yanlış propaganda yayınlayarak yanlış yönlendirmelere sebep olabiliyordu, bu medyadan gelen tehlikeyi fark eden Türkiye devleti gereğini yaparak yerinde müdahele etmiştir.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?Sponsor Bağlantılar