TRT Haber

14.07.2020

TRT Haber için en başından şunu söylemeliyim ki devlet televizyonu olduğu için vatandaşlarımızın "haber" kanalı izlemek istediğinde tercih ettiği kanalların başında gelir TRT Haber kanalı. Son 10 yıla baktığımızda TRT'de gözüken yenilikçi ve gündemi yakalayan yayın politikaları meyvelerini vermiş olup bunu reytinglere yansıtan programlar seyrediyoruz.

TRT Haber Kanalı Ne Zaman Kuruldu?

TRT Haber kanalı ilk yayına başladığında aslında kendisine ait frekansı yoktu ve o zamanlar pek ilgi gösterilmeyen TRT 2 kanalının frekansında yayın hayatına başladı. Tarihler 18 Mart 2010'u gösteriyordu. Kurulduktan sonra başarılı reyting oranları beraberinde kendisine ait frekans olmasına ve kendine ait bir merkez oluşturmasına yöneltti. 18 Kasım 2013 yılında kendine ait frekansı ve merkeziyle birlikte HD kalitede yayın hayatına başladı.

TRT Haber Kanalındaki Programlar ve Yayın Akışı;

TRT Haber kanalında en çok takip ettiğim programların başında tabiki de "Doğadaki İnsan" geliyor. Serdar Kılıç'ın uzun yıllar NTV'de yayınlanan programını TRT Haber'e transfer edilmesiyle bu kanalda yayınına devam ediyor. Kendisinin samimi anlatımı ve hareketleriyle aslında insanın doğadan ayrılamayacağını, her ne kadar metropolde de yaşasa doğanın insana, insanında doğaya bağlı ve mecbur olduğunu kendi anlatımıyla aktarıyor izleyenlerine.

Anadoludaki İzler; Bu programda tarih bilinci ve tarih merakı olanlar için kaçırılmaması gereken bilgiler aktarıyor gerçekten. Muhtemelen geniş bir araştırma sonucu kapsamında ortaya çıkan her bir program aksiklopedi değeri taşıyor gibi. Böyle programların kanallarımızda daha da fazlalaşması toplumumuzda tarih bilincini daha da genişleteceğine inanıyorum.

Yorumlar

Yorum Ekle

Cemşid tarafından 2019-10-22 17:02:03 tarihinde gönderilmiştir.

Erdoğan sirtini natodan çevirsen iran iki gubde turkiyeni yerle bir eder. Sanki muhteşem yuzyil ya diriliş ertuğrulu çok bakmiş kendini gazi sanmişsin. Peygamber efendimizin ordusu kiz esirleri oldurmez. Git filimlere bak.mehmetçik adini kendine yapiştirma

Sponsor Bağlantılar

Diğer Kanallar

Son Haberler

Tövbeler Olsun Canlı izle Tövbeler Olsun Canlı izle
iyi günde kötü günde canlı izle iyi günde kötü günde canlı izl..
Çatı Katı Aşk Canlı izle Çatı Katı Aşk Canlı izle
Perşembe 20:00

Yapılan Yorumlar