Kral TV HD Canlı izle - Canlı TV izle
Türkiye Azerbeycan Kıbrıs TV Kanalları

Kral TV

Şuanda Yayında Olanlar

Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz...

Kanal Bilgileri

İsim Kral TV
Kategori Müzik
Genel Merkezi İstanbul
İletişim info@kralfm.com.tr
Telefon 0212 335 00 00
Frekans Bilgileri Tüm Kanal Frekansları

Türk Televizyon tarihi 90'lı yıllara kadar genel içerikte yayın yapan kanallar konusunda çeşitliliğe ulaştıktan sonra artık kategorize edilme zamanı geldiğini fark edenler tarafından hareket geçilme dönemi olmuştur.

Kral TV Ne Zaman Açıldı, Kim Açtı?

Cem UZAN'da bu durumu fark etmiş olmalı ki Türkiye'nin ilk video müzik kanalını 1994 yılında açmış oldu. Yaklaşık 10 yıl Uzanlar tarafından yönetilen Kral TV yaşanılan sıkıntıların ardından Kral TV'ye devlet kurumu olan TMSF tarafından el konuldu. 1 Yıl gibi zaman diliminde TMSF'de kaldıktan sonra Çukurova Holding çatısı altına girdi fakat yine sancılı süreçler yaşadı. Tam da bu zamanda Doğuş Medya Grubu devreye girerek Kral TV'yi bünyesine 2008 yılında kattı ve Kral TV her geçen dönemde Müzik anlamında kaliteleştirdi.

Kral TV Yayın Akışı ve Programları

Öyle ki kanalın adını da taşıyan Kral TV Müzik ödülleri sanat camiasında çok değer verilen ve sanatçıların hemen hemen hepsinin katılımıyla büyük bir organizasyona dönüşmüştür. Kral TV yayın akışında genelde müzik kanalları, TOP20, TOP10 listeleri gibi müzik severlerin oylarıyla belirlenen sıralamaların yer aldığı programlar düzenleniyor.

Kral TV Neden TV'de Yok?

Günümüzde herşey git gide dijitalleşiyor. Özellikle müzik dinleme ihtiyacını gidermek isteyenler mobil uygulamalara yöneldi veya web sitelerden takip ediyorlar. Bu durumu Kral TV yönetimi de fark etmiş olmalı ki kanalın TV haklarını tamamen bırakıp herşeyiyle dijitalleşerek web ve mobil uygulamaları olarak yayınlarına devam etme kadarı aldı.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?