Furkan Palalı Kimdir

herkese merhaba arkadaşlar. Size, Star TV ekranlarında yeni başlayacak olan "Benim Tatlı Yalanım" dizisinin baş rol oyuncularından Furkan Palalı hakkında kısa kısa bilgiler aktarmak istiyorum. Furkan Palalı kimdir? Furkan Palalı kaç yaşında, Furkan Palalı kaç kilo, Furkan Palalının boyu kaç, Furkan Palalı nereli, Furkan Palalı göçmen mi gibi bir çok sorunun cevabı bu sayfada ve videomuzda.

Furkan Palalı, 1986 yılında Konya’da doğmuştur. 1 Metre 90 santim boyundadır ve 82 kilodur. Akrep burcu olan Furkan Palalı'nın gözleri Yeşil'dir.

Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.
Türkiye basketbol birinci liginde mücadele eden Kombassan Spor’da 7 yıl profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Ardından 2 yılda Tofaş Spor da oynadıktan sonra üniversite eğitimi için basketbol hayatına veda etmiştir.


Üniversite eğitimine devam ederken Tuncay Özinel ve Ferdi Merter’den oyunculuk eğitimi almıştır.

Bir arkadaşının vasıtasıyla okul döneminde kayıt olduğu Ankara merkezli bir ajansta modellik kariyerine başlamıştır ve 2009 yılından beri mankenlik yapmaktadır. 2010 yılında İstanbul'dan gelen teklifleri değerlendirip Selin Boronkay'ın ajansına geçmiştir. 2010 yılından itibaren de birçok ulusal ve uluslararası defilede yer alıp, 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda oyunculuğa başlamıştır.

Bir dönem modellik yapan oyuncu, 2011 yılında "Best Model of the Turkey" yarışmasına katılmış ve birinci olmuştur.

Ardından Best Model of the World yarışmasında da birinci seçilerek tanınmaya başlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında "Hayat Devam Ediyor" dizisinde yaşamıştır.

2012 yılında "Son Yaz Balkanlar 1912" dizisinde,

2013 yılında Ekin Türkmen ve Müge Boz ile birlikte başrol Oyuncusu olarak "Aşk Emek İster" dizisinde,

2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı "Kızıl Elma" dizisinde Murad karakteriyle,

2015 yılında "Son Çıkış" dizisinde "Kenan" karakterini,

2016 yılında "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" Sinema Filminde "Somuncu Baba" karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Son olarak "Star TV" ekranlarında yeni başlayan "Benim Tatlı Yalanım" dizisinde çok meşhur bir gözlük markasının sahibi, genç ve yakışıklı bir iş adamı olan, maddi olarak hiç bir problem yaşamayan ve fakat manevi olarak büyük sıkıntılar içinde olan ve dünyalar tatlısı 6 yaşında Kayra adında bir kız çocuğu olan fakat eşini yitirmiş "Nejat" karakterini canlandırmaktadır.

 

furkan palalı

Bu yazı 26 MAYıS 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Son Yorumlar